- Державний заклад Спеціалізований (спеціальний) санаторій Косів МОЗ України

Перейти до вмісту

Головне меню:

  Коли лікар виліковує 10-15 хворих, його готові прославляти, але той, хто запобіг від захворювань тисячі і сотні тисяч чоловік, лишається непомітним, бо ж як оцінити те, що не сталося…

(Лев Васильович Громашевський (1887 – 1980), український епідеміолог).

  В нашому закладі відповідально підходять до питань поєднання відпочинку із можливістю лікування, важливо, щоб вибір процедур відповідав принципу медичної етики “не завдай шкоди”. Лікування в санаторію ґрунтується тільки на рекомендаціях лікаря, який ознайомлений зі станом вашого здоров'я, тоді лікування може принести реальну користь. А помірно-континентальний клімат і хвойні дерева на вершинах гір сприятливо впливають на органи дихання. Літо не гаряче, вологе, осінь довга, суха і тепла.

  У санаторії «Косів» працює професійний медичний персонал з відповідною освітою, який володіє не тільки теоретичними знаннями, а й має великий практичний досвід. Лікарі те медсестри нашого закладу постійно підвищують свій професіоналізм і систематично проходять курси підвищення кваліфікації.
  Більшість лікувальних курортів України має свою спеціалізацію, тобто займаються лікуванням організму в певній медичній сфері. Наш санаторій не вийняток, проводить лікування дітей і підлітків віком з 10 до 18 років включно з такими діагнозами:

1) завершення курсу лікування дітей з туберкульозом органів дихання;
2) залишкові зміни після перенесеного туберкульозу легень;
3) Віраж туберкульозної проби;
4) Тубінфікованість;
5) Тубконтакт;
6) Неспецифічні захворювання органів дихання:

- реконвалесцент пневмонії;
- хронічний бронхіт (в стані ремісії);
- бронхіальна астма (в стані ремісії);
- респіраторні алергози;
- хронічний гайморит (в стані ремісії);
- хронічний фарингіт, ларингіт;
- часто хворіючі гострими респіраторними захворюваннями, які проживають в зоні радіаційного забруднення.


Застосовуються м
етодики лікування та оздоровлення:
◊ медикаментозна терапія;
◊ фізіотерапія
◊ дієтотерапія;
◊ фітотерапія
◊ галотерапія;
◊ небулайзерна терапія;
◊ синглетно-киснева терапія;
◊ вітамінотерапія (сік з паростків пшениці)
◊ лікувальна фізкультура;
◊ лікувальний масаж;
◊ кліматотерапія;
◊ балнеологія
◊ психологічна підтримка дітей та підлітків;

 

  Крім цього за бажанням відвідувачів та гостей лічниці надаємо послуги з оздоровлення верхніх дихальних шляхів та супутніх хворіб.
  Загальними протипоказаннями до направлення до санаторію є усі хвороби в гострому періоді, перенесені інфекційні хвороби до закінчення терміну ізоляції, активні форми туберкульозу, хвороби серцево-судинної системи з недостатністю кровообігу вище І ступеня, діти з епілепсією, психоневрозами, розумовою відсталістю, які потребують індивідуальних умов догляду та лікування.
  
Лікувально-профілактична робота санаторію “Косів” направлена на оздоровлення всіх контингентів дітей, підлітків, які поступили на лікування, розширення об’єму та якості діагностичних та лікувальних заходів.

 

  Суспільство лише тоді знаходиться в квітучому стані, коли всі його члени здорові, тобто коли народ розвинений фізично й морально. Лише при достатній винагороді за працю збільшиться число шлюбів і народжень, смертність дітей зменшиться, а це величезний виграш для суспільства.

(Фрідріх Фрідріхович Мерінг (1822 – 1887), український лікар-терапевт німецького походження).

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню